Клімат

Матеріал з MOIPPO
Перейти до: навігація, пошук
Карта2.jpg

Кліматологія – наука про клімат, що вивчає причини формування різних типів клімату, їхнє географічне розміщення і взаємозв'язки клімату й інших природних явищ. Кліматологія тісно зв'язана з метеорологією – розділом фізики, що вивчає короткострокові стани атмосфери, тобто погоду.

КЛІМАТ - багаторічний режим погоди на даній території. Погоду в будь-який момент часу характеризують визначені комбінації температури, вологості, напрямки і швидкості вітру. У деяких типах клімату погода істотно міняється щодня або по сезонах, в інші – залишається незмінною. Кліматичні описи ґрунтуються на статистичному аналізі середніх і екстремальних метеорологічних характеристик. Як фактор природного середовища клімат впливає на географічний розподіл рослинності, ґрунтів і водних ресурсів і, отже, на землекористування й економіку. Клімат також впливає на умови життя і здоров'я людини. Клімат формується під впливом декількох факторів, що забезпечують атмосферу теплом і вологою і визначають динамікові повітряних плинів. Example.jpg Клімат у Миколаївській області помірно-континентальний з м’якою малосніжною зимою та жарким посушливим літом. Середньорічні температури: літня - 21,1°С, зимова - мінус 2°С. Річна кількість опадів коливається від 400 мм на півдні області до 550 мм - на півночі.

Середня кількість днів з опадами становить 5-9 на місяць. Максимум випадає влітку, переважно у вигляді злив. З несприятливих кліматичних явищ на території області спостерігаються суховії (у теплий період року - 15-20 днів), пилові бурі (від 5 на заході до 9 днів на сході), посухи (вересень-жовтень), град (4 дні). Північна частина Миколаївської обл. належить до посушливої, дуже теплої, південна - до дуже посушливої, помірно жаркої з м'якою зимою. Море у купальний сезон (червень-серпень) прогрівається біля берега до +24°С. Діє 6 метеостанцій (Первомайськ, Вознесенськ, Баштанка, Миколаїв, Березанка, Очаків).

Карта3.jpgКліматичні умови, що склалися на території області, можуть використовуватися як у оздоровчих цілях (лікування органів дихання, загальне оздоровлення організму тощо), так і для задоволення рекреаційних потреб населення.